Ga door naar de inhoud
  • Home
  • Nieuws
  • Weer en Verkeer
  • D.V.H.
    • René Merkelbach
    • Muziek D.V.H.
    • De Vliegende Hollander
  • Schatkist
    • In the Mix
    • Speciale Versies
    • Efteling Simulaties
    • Fotoalbum
    • Ezeltje Strekje
    • Efteling Werkstuk
    • Efteling Ringtone
    • Puzzel
  • Info
    • Wie zijn Wij
    • Efteling info
    • Routebeschrijving
    • Voordelig Overnachten
    • Bespaar op een dagje Efteling
  • Verhalen
    • Interview met Ronny V
    • Loeki de Leeuw
    • Muziek uit de Efteling
    • Efteling Huwelijk
  • Contact
  • Webshop

Archieven

Meest recente berichten

  • Sprookjesbos Relaxing Sounds
  • Sprookjesboom Show: Welles Nietes
  • Wonderlijke sprookjes: Pinokkio
  • De beleving: Rondje Herautenplein
  • Terug in de tijd: Zomer 1988

Halloween Radio

Eén radiostation, 5 themakanalen!

Efteling Webshop

Nu meer dan 200 artikelen op voorraad! efteling

Het weer in de Efteling

De Dag van het Sprookje

8 juli 2015

eft dag van het sprookjeGisteren, op de Dag van het Sprookje, trokken Roodkapje, Assepoester, Lakei, Heks, Sneeuwwitje en Hans & Grietje het land in om aandacht te vragen voor het sprookje. Zij bezochten sprookjesachtige plaatsen, zoals Hongerige Wolf (Groningen), Keizerrijk (Zeeland), Heksenberg en Lakei (Limburg), Nieuw Lekkerland (Zuid Holland) en zelfs het plaatsje Appels in België. Namens alle Sprookjesbosbewoners uit Kaatsheuvel overhandigden zij  een plaatsnaambord waarmee de Efteling voor altijd ‘in sprookjes verbonden’ zal zijn met deze sprookjesplaatsen.

De burgemeesters, wethouders en andere hoogwaardigheidsbekleders namen het enthousiast in ontvangst en lazen voor uit het sprookjesboek van de Efteling. De Efteling, al 63 jaar hoeder van het Sprookje, vroeg vandaag aandacht voor het cultureel erfgoed dat alleen kan blijven bestaan als mensen sprookjes blijven (voor)lezen. Samen met kinderen van plaatselijke basisscholen ontstond een gezellig feestje. Van de overhandigingen werd verslag gedaan door Efteling Kids Radio, dat precies op deze dag haar zevende verjaardag vierde.

 Ook andere sprookjesachtige dorpjes werden bezocht:
Roodkapje bezocht Hongerige Wolf – gemeente Oldambt, Groningen
Assepoester bezocht Lakei – gemeente Bergen, Limburg
Heks bezocht Heksenberg – gemeente Heerlen, Limburg
Lakei bezocht Keizerrijk – gemeente Hulst, Zeeland
Hans & Grietje bezochten Nieuw Lekkerland – gem. Molenwaard, Zuid Holland
Sneeuwwitje bezocht Appels  – gemeente Dendermonde, België

Achtergrond
Op zeven juli (7/7) is het officieel de Dag van het Sprookje. Zeven is een magisch getal.
Het is voor de mensheid al eeuwen een bron van toverkracht en in sprookjes vaak voorkomend. Bijvoorbeeld de zeven Dwergen van Sneeuwwitje, de zeven Geitjes en de Zevenmijlslaarzen van Reus van Klein Duimpje.
Sinds 2007 viert de Efteling op 7/7 De Dag van het Sprookje, nu dus voor de zevende keer. Daarom trokken de Sprookjesbosbewoners het land in om zeven sprookjesachtige plaatsen met elkaar te verbinden.

Bron: Efteling via vijfzintuigen.nl

De Efteling Webshop is vanaf heden te vinden bij Bol.com
Bekijk op bol.com

Aanbiedingen bij webshopsBol AlgemeenBol Algemeen
SpeelgoedSpeelgoed
Aanbiedingen bij webshops
Aangedreven door WordPress